Budownictwo jak każda dziedzina gospodarki krajowej wymaga obecności wykwalifikowanej kadry. Tylko dobrze wykształceni i solidni pracownicy wykonają powierzone im zadania. Większość osób kończyła wyższe uczelnie, wybierając takie kierunki jak architektura czy budownictwo. Swojego fachu uczyli się na praktykach bądź też pracując już na swoją rękę w firmie remontowej.
Inni poszli swoją drogą i założyli własną działalność, która z tygodnia na tydzień przynosiła większe efekty. Trochę inaczej jest w przypadku bezpośrednich robotników. Oprócz zajęć związanych z pracą przy jednym projekcie, podejmują także inne prace, określane jako robota po godzinach, a są nimi remonty lub podobne zadania. Warto wspomnieć, że niektórzy pracownicy traktują dodatkowe remonty jako relaks po właściwej pracy.
Za remonty otrzymują dodatkowe i to dość znaczne wynagrodzenie, mają więc szansę znacząco podreperować swój domowy budżet. Często zdarza się również, że dosyć szybko kończą przygodę z remontami. Biorą za dużo na swoje barki, chcąc zarobić jak najwięcej kosztem własnego zdrowia. Dlatego uważajcie zanim wejdziecie do tego “interesu” .