Budownictwo to zakres działań ludzi, który ma na celu wznoszenie wszelakich konstrukcji. Budowle można wznosić zarówno na lądzie jak i na wodzie. Zarówno jedna jak i druga forma to czynności skomplikowane i musza być prowadzone przez odpowiednich specjalistów. Są oni kształceni na specjalnych kierunkach na uczelniach wyższych. Jednym z takich kierunków jest budownictwo.
Przez cały okres studiów uczą się jak zaplanować każdy krok. Jedni wiedzę pochłaniają znacznie szybciej niż pozostali. Jednak wytrwałość, ciężka praca z czasem zamienią się w sukces. Spójrzmy na to z drugiej strony. Kapiącego zlewu nie naprawi ci stolarz, dlatego też remonty danego typu musi przeprowadzić specjalista z danej dziedziny.
Podany przykład wskazuje, że każdy użytkownik powinien wiedzieć kogo wezwać w przypadku pojawienia się awarii.
Dzisiejsze budownictwo jest jednak na tyle rozwinięte, że awarie pojawiają się rzadko, a jeśli już się niestety pojawią, to zarządca budynku lub konstrukcji na pewno się z nimi szybko upora. Idealnym rozwiązaniem posługują się spółdzielnie mieszkaniowe, które zatrudniają specjalistów danej dziedziny i są oni dostępni dla mieszkańców praktycznie przez cały czas.