Jesteście ze sobą już dłuższy czas, z dumą pamiętacie dzień, w którym On się oświadczył, a Ty przyjęłaś jego życiową propozycję? Cieszycie się i – w pełnym zaufaniu oraz przekonaniu względem siebie – postanawiacie przemienić nieformalny związek w akt małżeński? Z pewnością, wiele osób w tym momencie zaczęłoby Wam gratulować. Na pewno również zasłużenie, gdyż na miłość też trzeba sobie zapracować. Ale czy zastanawialiście się w jaki sposób urządzić wesele, jeśli ma do niego dojść? Przecież nie ma nic gorszego niż szczęśliwy i udany związek, który rozpoczyna się weselem godnym usług zakładu pogrzebowego…

Nieudane impreza potrafi wiele zamienić najszczęśliwszą imprezę i wspaniałych ludzi w scenerię smutną, nudną i nieinteresującą. Zdarza się, że zakochani zapominają o tym, jak ważne jest, by odpowiednio przyłożyć się do zorganizowania wesela Waszych marzeń tak, by po latach móc je wspominać z jak największą przyjemnością i “łezką w oku”. Ostatecznie – udany ślub po prostu musi zwieńczyć się udanym weselem.

fly-693663_640

Przede wszystkim zaplanujcie odpowiednie porę roku. Prześledźcie uważnie kalendarz nie tylko pod względem pór roku, lecz także ewentualnych możliwości wzięcia dłuższego urlopu z pracy (jeżeli po ślubie chcielibyście spędzić ze sobą więcej czasu w ramach miesiąca miodowego). Istotne mogą być także ważne dla Was daty. Może zechcecie zaplanować ceremonię na czas, który plasować się będzie w okolicach Waszych urodzin bądź imienin? Może interesują Was z kolei bardziej egzotyczne pomysły na odpowiednią porę na ślub i wesele – coraz bardziej ostatnimi czasy popularne staje się zawieranie małżeństwa w pobliżu Świąt Bożego Narodzenia, Wielkiej Nocy, Walentynek bądź – przykładowo – w Halloween.

Kolejnym krokiem, jaki powinniście wspólnie przedyskutować, to oczywiście sam charakter wesela. Jeśli zdecydowalibyście się uczcić zaślubiny hucznie, wówczas pozycją obowiązkową wydaje się być muzyka na wesele. Oczywiście powinna być ona dopasowana przede wszystkim do Waszych gustów, z drugiej jednak strony nie można pomijać faktu, że na weselu będą też Wasi goście. Specyficznego gatunku muzyka na wesele mogłaby przecież odstraszać i zepsuć zabawowy klimat.

Jeśli wybraliście już odpowiednie miejsce a także muzykę, macie wszystko zaplanowane, ciesząc się z bycia razem i nie mogąc doczekać się na ślub, warto przyjrzeć się kwestiom… odzieżowym! Tak i to niekoniecznie na ostatnią chwilę! Ubiór, jaki będziemy mieli podczas ceremonii oraz wesela często traktowany jest jako rzecz drugorzędna. Wiele osób zwykło pożyczać ubrania na ten jeden, specjalny dzień (zwyczaj ten zresztą jest bardzo stary, wystarczy popytać naszych babć i dziadków). Bez względu jednak na to, współczesna moda ślubna męska  (http://www.abcslubu.pl/pan-mlody/moda-meska/1915/jesienno-zimowa-meska-moda-slubna-1) oraz żeńska pozwala bez większych problemów na dopasowanie odpowiedniego fasonu do sylwetki i wybór uwielbianej przez siebie kreacji. I nie jest wcale obligatoryjne przypuszczenie, że moda ślubna męska i żeńska musi być droga. W dzisiejszych czasach, dzięki konkurencji, każdy może znaleźć coś dla siebie. Jeśli już wszystko będziecie mieli ustalone – do dzieła! Pamiętajcie o tym, że to Wy jesteście w tym najważniejsi.