Spotykanie się z innymi ludźmi, rozmawianie z nimi, a także wspólna zabawa w luźnej atmosferze jest ważną częścią naszego człowieczeństwa. Jako istoty społeczne, dążymy do pokojowego kontaktu z innymi, dzięki czemu rozwijamy się wewnętrznie. Doskonałą okazją do poznawania nowych ludzi i rozwijania się społecznie są różnego rodzaju imprezy okolicznościowe. W swoim życiu mamy mnóstwo okazji do świętowania jakichś wydarzeń ważnych dla nas lub naszych bliskich, ale też mówi się, że każda okazja jest dobra, aby ją odpowiednio celebrować.

Chcemy świętować różne wydarzenia, ponieważ są one zawsze pozytywne. Nikt przecież nie będzie spotykał się z okazji jakiegoś przykrego zdarzenia, bo wtedy tak naprawdę nie ma z czego się cieszyć. Już samo słowo “świętować” oznacza czynność pozytywną, radosną, podczas której bawimy się w radosnej atmosferze, a także zazwyczaj pijemy alkohol, który tylko tą radość i ogólne rozluźnienie zwiększa.

Celebrujemy głównie ważne wydarzenia z życia rodzinnego takie jak narodziny dziecka – chrzciny, jego pierwszą komunię świętą, bierzmowanie, czy wesele.

To właśnie w tym ostatnim przypadku można śmiało mówić, że wydarzenie to ma największą rangę, a jest tak co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, wesela symbolizują opuszczenie domowego gniazda przez dorosłe już dzieci i rozpoczęcie przez nich nowego, samodzielnego życia. Po drugie, zakładają one swoje własne rodziny, co wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Wesele jest więc uroczystością niezwykle doniosłą, ważną w życiu każdego uczestnika, a także wzruszającą.

Celebrujemy nie tylko ważne chwile w życiu osobistym i rodzinnym. Jest tak również w przypadku życia zawodowego.

Pracując w jakiejś firmie, możemy brać udział na przykład w bankietach, które są zorganizowane przez pracodawcę z okazji jakiegoś wielkiego sukcesu przedsiębiorstwa do którego cały zespół pracowników się przyczynił. Takie bankiety z pracodawcą, który wspólnie z pracownikami ma możliwość świętowania, a więc przebywania w luźnej atmosferze są niezwykle ważne. Cementują, spajają one ekipę, której członkowie w większym stopniu współdziałają w sposób profesjonalny z sobą, co ma ogromny wpływ na osiągane wspólnie wyniki.

Są to tylko dwa bliżej scharakteryzowane przypadki i rodzaje imprez okolicznościowych. Jest ich tak wiele, że bez wątpienia można by stworzyć niezłą książkę o sporej grubości, gdyby chcieć opisać wszystkie możliwe okazje. Zresztą, byłoby to zadanie niezwykle trudne, ponieważ w naszym kraju istnieje wiele różnorodnych tradycji, które różnią się od siebie w zależności od miejsca zamieszkania, a co dopiero mówić o Europie. Dlatego też my, jako członkowie lokalnych społeczności nie musimy znać powodów do świętowania, jakie mają mieszkańcy innych części Polski. Nie musimy się obawiać, że nam ich zabraknie.

Jest to niemożliwe, chociażby z tego względu, że oprócz uroczystości rodzinnych i służbowych, każda inna okazja jest dobra do świętowania, a tylko i wyłącznie od nas zależy, czy będziemy z niej korzystać.

 

źródło: http://wroclaw.restauracja-atmosfera.pl/pl/wesela