Palenie tytoniu to jeden z tych nałogów, który szczególnie źle wpływa na zdrowie człowieka. Substancje znajdujące się w dymie papierosowym powodują rozwój nowotworów, choroby układu krążenia oraz układu oddechowego. Ten negatywny wpływ odczuwają nie tylko osoby palące, ale także znajdujące się w ich bezpośrednim otoczeniu. Dlatego też coraz więcej przedsiębiorstw oraz instytucji decyduje się na zorganizowanie osobnego miejsca dla palaczy.

Tylko wydzielone miejsce dla osób palących papierosy – może skutecznie chronić pozostałe osoby przed skutkami biernego palenia. Wydawać by się mogło, że prostszym rozwiązaniem byłby całkowity zakaz palenia na terenie zakładu pracy. W praktyce jednak okazałoby się, że nałogowcy tak czy owak znaleźliby sposób na to, by ukradkiem wyjść na przysłowiowego dymka np. przed budynek zakładu, gdzie narażaliby osoby niepalące na konieczność wdychania dymu. Dużo lepiej sprawdzają się specjalne kabiny dla palaczy, mające specjalną konstrukcję, wyposażoną w system filtrów, który skutecznie odprowadza dym papierosowy. Zaletą kabin jest to, że można je montować wewnątrz hal produkcyjnych, w korytarzach biurowców, urzędów w innych budynkach, w których istnieje taka potrzeba. W odosobnionym miejscu palacze mogą bez przeszkód wypalić papierosa, nie martwiąc się przy tym o osoby postronne.

4353769004_ba3960381a_o

Taka ochrona przed biernym paleniem to idealne rozwiązanie szczególnie w miejscach – w których przez wiele godzin przebywa duża liczba osób. Likwiduje ona konflikty między pracownikami na temat palenia i tak naprawdę zadowala obie strony: palących i niepalących. CI pierwsi mogą bez przeszkód palić nikotynę, nie tracąc wiele czasu na wychodzenie przed budynek, zaś osoby niepalące nie muszą się denerwować z powodu śmierdzącego dymu w ich bezpośrednim otoczeniu. Co ciekawe, nowoczesna kabiny przeznaczone dla palaczy mają dodatkową funkcję, którą powinny docenić same osoby palące. Dzięki zastosowaniu w nich specjalistycznych i bardzo wydajnych filtrów, dym papierosowy jest bardzo szybko i skutecznie neutralizowany. Dlatego przebywając w tak małym pomieszczeniu nie trzeba się obawiać o przykry zapach ubrań. Zakłady pracy i instytucje, które decydują się montować na swoim terenie palarnie, są bardzo dobrze postrzegane przez swoich pracowników, a także kontrahentów. Dbanie o zdrowie załogi to najlepszy sposób na okazanie pracownikom szacunku i wdzięczności za wykonywaną pracę.

3475656949_4a5b47c295_b

W pozbawionych dymu papierosowego pomieszczeniach – przyjemniej jest także pracować i przebywać. Oprócz kabin dla palaczy warto nieustannie edukować osoby palące i uświadamiać je o szkodliwym działaniu tego nałogu na zdrowie. Statystyki bowiem już od dawna pokazują, że osoby palące żyją nawet kilkanaście lat krócej od osób niepalących. Palenie wpływa także na urodę, gdyż osoby palące mają najczęściej szarą cerę, problemy skórne oraz tendencję do szybszego pojawiania się zmarszczek. Rzucić palenie jest dość trudno i pracodawcy powinni to zrozumieć. Mogą jednak skutecznie dbać o zdrowie osób niepalących, wykorzystując nowoczesne kabiny dla palaczy.

źródło: http://kabinydlapalaczy.eu/technologia/