Albicja to profesjonalne biuro tłumaczeniowe, zajmujące się sporządzaniem szeroko pojętych przekładów z dowolnego języka obcego i na dowolny język obcy i zatrudniające w swoich szeregach grono wyspecjalizowanych pracowników, posiadających wysokie kompetencje i doskonale sprawdzających się w najróżniejszych specjalnościach.

Doświadczenia oraz znakomita współpraca z klientami sprawia, że Albicja odznacza się na tle konkurencji doskonałą swobodą działania i umiejętnością sprawnego przekładu niezależnie od rodzaju zlecenia. Biuro przyjmuje zadania zarówno z obszaru tłumaczeń klasycznych, jak i specjalistycznych, dzięki czemu obok tekstów, publikacji prasowych oraz książek, sporządza tłumaczenia dokumentacji sądowych i administracyjnych, ulotek leków, podręczników szkolnych, stron internetowych oraz wszystkich tych tekstów, które wymagają biegłego posługiwania się językiem branżowym, charakterystycznym dla specjalistów z określonych branż.

Tłumacze Albicji doskonale sprawdzają się także jako tłumacze ustni, czyli pośrednicy językowi na międzynarodowych konferencjach i spotkaniach biznesowych. Ze względu na to, że przekład nigdy nie jest jednostronny, ale wymaga sprawnej translacji z jednego języka na drugi, konieczne jest posiadanie umiejętności sprawnego poruszania się po obszarze lingwistyki, przez co tłumaczem uczestniczącym w ważnych spotkaniach nie może zostać każdy.

Albicja posługuje się zarówno klasycznymi metodami tłumaczenia, jak i zapośredniczonymi przez nowe technologie, przede wszystkim dlatego, że idąc z duchem czasu biuro regularnie inwestuje w konstruowanie profesjonalnego zaplecza technologicznego. Chcąc dowiedzieć się więcej na temat działalności biura można skorzystać z ze strony http://albicja.com.pl/ i zapoznać się z rozbudowaną ofertą usługową oraz referencjami tłumaczy.

Pracownicy są dostępni dla klientów na wielu płaszczyznach i zawsze chętnie służą swoim wsparciem w trakcie tłumaczeń „na żywo”, spotkań towarzyskich i biznesowych, a także podczas realizacji przekładu technicznego czy specjalistycznego.