Każda kobieta chce wyglądać pięknie. Jednakże aby wyglądać jak pani z gazety, co jest marzeniem wielu kobiet, musimy stosować rozmaite zabiegi pielęgnacyjne na twarz, włosy i paznokcie oraz skórę całego ciała. Ważne jest profesjonalne nałożenie sobie makijażu, ale równie ważne jest zmywanie dokładnym sposób tego makijażu.
Płyny micelarne
Płyn micelarny to płyn, dzięki któremu możliwe jest pozbycie się zanieczyszczeń i nadmiaru sebum, które wydziela się w skórze przez cały dzień. Towar można myć płynem mineralnym właściwie kilka razy dziennie, jednakże najczęstszą praktyką jest oczywiście mycie twarzy rano i wieczorem.
Płyny micelarne nie mają w swoim składzie żadnych substancji zapachowych. W ich składzie nie ma także żadnego alkoholu, co jest bardzo ważne dla osób, które mają problemy z pękającymi naczynkami oraz które mają wrażliwą skórę. Płyny tego rodzaju nie zawierają również konserwantów, w przeciwieństwie do wielu mleczek do demakijażu. Dzięki temu dobry płyn micelarny to kosmetyk do czyszczenia skóry również dla osób, które mają alergię skórną.

Jak czyścić?
Czyszczenie skóry płynem micelarnym jest łatwiejsze niż czyszczenie skóry za pomocą tradycyjnego mleczka do demakijażu. Wszystko przez to, że płyn zawiera w swoim składzie cząsteczki, które same przyciągają tłuszcze i wodę. Dzięki temu nie trzeba rozcierać płynu na powierzchni skóry. Nie powodujemy tym samym powstawania zbędnych zmarszczek.

Skóra głowy
Każda dbająca o siebie kobieta powinna zadbać nie tylko o demakijaż twarzy, ale również o stan skóry głowy oraz o stan włosów. Nasze włosy będą wyglądały ładnie, jeśli będziemy używały odzywek oraz jedwabiu do włosów.

515034_3bc4e8ee88_o

Jedwabie do włosów
Wybierając jedwab do włosów na sklepowej półce, na której stoi mnóstwo różnych odmian jedwabiu, zwróćmy uwagę przede wszystkim na jego skład. Jedwab powinien odżywiać, nawilżać i nabłyszczać. Po to został stworzony. Niestety jednak, wiele produktów nazywanych jedwabiem powoduje, że włosy po dłuższym czasie stają się matowe, przesuszone i puszą się jeszcze bardziej niż przed rozpoczęciem stosowania jedwabiu. Dzieje się tak dlatego, że niektóre kosmetyki zwane jedwabiem mają w swoim składzie alkohol, a tak absolutnie nie powinno być!

Jedwab do stylizacji włosów
Niektóre jedwabie ochraniają nasze włosy przed skutkami niektórych zabiegów fryzjerskim, jakim poddajemy nasze włosy. W sklepach znajdziemy na przykład kosmetyki naturalne oraz jedwabie ochraniające włosy na czas działania wysokiej temperatury (podczas suszenia włosów, prostowania prostownicą lub nakręcania ich na termowałki).

Jak nakładać jedwab?
Jedwab do włosów z prawdziwego zdarzenia powinien ochraniać włosy, odżywiać je, ale nie może ich w żadnym stopniu obciążać. Poza tym, dzięki kosmetykom takim jak właśnie jedwab lub sebum na końcówki włosów, możliwe jest łatwiejsze modelowanie włosów. Nakładając jedwab, uważajmy, aby nie było go zbyt dużo, bo spowodujemy efekt odwrotny od zamierzonego i okaże się, że nasze włosy wyglądają po prostu nieświeżo.

 

źródło: http://sklep.greenpharmacy.pl/37-p%C5%82yny-micelarne