Chociaż kofeina z zasady może nam się kojarzyć z kawą, to jednakże nie możemy jej obecności ograniczać tylko i wyłącznie do tego lubianego przez nas napoju. Mówiąc o kofeinie jak najbardziej możemy, a wręcz powinniśmy wskazać na jej postać bezwodną. Nie mówimy o kawie ani też o jej namiastce, gdyż kofeina bezwodna nie ma nic wspólnego z kawą, nie ma jej smaku i trudno jest się doszukiwać jakichś powiązań poza oczywiście tym, że w obu przypadkach mamy do czynienia z kofeiną oraz poza tym, że obie postacie kofeiny mają działanie pobudzające.

Nie tylko pobudza

Kofeina bezwodna nie tylko pobudza nasz organizm do działania. Pobudzając cały ośrodkowy układ nerwowy oraz korę mózgową, redukuje zmęczenie, poprawia nastrój człowieka, polepsza koncentrację, sprawność intelektualną jak również fizyczną. Mówiąc o działaniu kofeiny bezwodnej musimy wskazać także na jej pozytywny wpływ na koordynację ruchową, jak również na odczuwalny poziom energii. Jednocześnie też warto wskazać na wpływ kofeiny bezwodnej na wydzielanie soków trawiennych bez efektu nadkwaśności. Odnośnie do tego ostatniego aspektu możemy mówić o niewielkim wpływie, aczkolwiek na pewno warto go odnotować.

Czym jest?

Kofeina bezwodna jest substancją, która bardzo szybko ulega wchłanianiu przez organizm, a tym samym musimy podkreślić, iż jej pozytywne działanie jest bardzo szybko odczuwalne. Po spełnieniu swojej roli kofeina bezwodna jest z organizmu usuwana i nie pozostaje po niej żaden ślad. Żeby jednak nie wszystko było takie słodkie, takie pozytywne i cukierkowe, musimy także wskazać na fakt, iż kofeina bezwodna może powodować uzależnienie. Nie należy jej przyjmować bez żadnych przerw.
Jeśli więc przyjmujemy kofeinę bezwodną każdego dnia, to warto również pamiętać o kilkudniowych przerwach, które pozwolą nam uniknąć efektu uzależnienia. Jeśli więc żyjemy aktywnie, jeśli nasz dzień wymaga od nas pełni zaangażowania, koncentracji i energii, to warto sięgnąć po kofeinę w jej postaci bezwodnej.

Skuteczniejsza niż kawa

W porównaniu ze zwykłą kawą należy powiedzieć, że mamy do czynienia ze środkiem znacznie bardziej skutecznym, ze środkiem, który pozwala zachować lepszą kondycję, lepszą energię, pozwala cieszyć się codziennością w pełni. Kofeina bezwodna jest obecnie szeroko dostępna w różnych sklepach z odżywkami. Oczywiście, jeśli się na nią decydujemy, jeśli decydujemy się na suplementowanie się kofeiną bezwodną, to warto jest ją zakupić w miejscach sprawdzonych i wiarygodnych.