Kto z nas nie słyszał historii o polskich drogach? Wie to każdy kierowca, który miał okazję przejechać się choć przez chwilę po naszym kraju. Ciągłe obietnice Ministra infrastruktury są tylko na pokaz. Inaczej sprawa ma się z lokalami mieszkalnymi. Tutaj Polska wyraźnie przoduje i z roku na rok powstaje coraz więcej inwestycji.
Zamiast nowych dróg mamy tylko ciągłe remonty i naprawy. Na drogach widać wciąż nowych pracowników, którzy łatają i zaklejają dziury. Nie widać natomiast tych, którzy równają drogi i zabezpieczają nowe inwestycje. Tego typu sprawy muszą być jak najszybciej rozwiązane. Nie można toczyć ciągłych sporów o wygląd określonej drogi lub ciągły wykup gruntów. Powinno się raz na zawsze ustalić jakie są zasady budowy autostrad. Do tego celu powinno się także wyznaczyć wybitnych specjalistów, którzy poradzili by sobie z takim zadaniem.
Tylko tacy fachowcy nadają się do takiej pracy. Jeśli w Polsce nie ma takich, warto poszukać ich za granicami naszego kraju. Zapytajmy jednak czy ktoś chciałby pracować dla naszego kraju, gdy u siebie za taką samą pracę dostaje cztery razy tyle?