Kraków jest dużym miastem, gdzie mamy dostęp do najróżniejszych usług. Stylizacja paznokci w Krakowie, to dziedzina bardzo popularna, która znajduje dużą ilość klientek. Są to przede wszystkim panie pracujące, które nie mają czasu co trzeci dzień malować lakierami paznokcie. Są to również osoby młode, nastolatki podążające za modą. Paznokcie żelowe w Krakowie są jedną z najczęściej wykonywanych form przedłużania. Zapewniają trwały, piękny efekt. Dzięki łatwej dostępności różnych żeli, można uzyskać wspaniałe efekty.

Niektóre panie zastanawiają się nad paznokciami żelowymi – czy akrylowymi. Żel i akryl mają wiele zalet, jak również wady. Żel jest droższy od akrylu, jednak to na żelu łatwiej się pracuje, jest dużo delikatniejszy i ma bardziej plastyczną konsystencję. Profesjonalna stylistka potrafi wykonać solidne paznokcie każdą metodą. Wiele pań zastanawia się, gdzie zrobić piękne paznokcie w Krakowie. Najlepiej najpierw wysłuchać opinii innych znajomych na temat danego salonu, zaznajomić się z ich ofertą. Niektóre stylistki przyjeżdżają również do domów klientek, warto zastanowić się nad taką formą usług. Ciekawą formą wzmacniania naturalnej płytki paznokcia jest fiberglass. Wzmacnia się ja za pomocą specjalnego włókna i resiny. Nałożone włókno na paznokieć, pokrywa się resiną czyli żywicą, którą utwardza się aktywatorem. Ten proces wykonuje się dwa, trzy razy, by odpowiednio utwardzić paznokieć. Paznokciowe żelowe, akrylowe trzeba uzupełniać. Zależy to od szybkości z jaką rośnie paznokieć, istotny jest również czas utrzymywania się materiału na paznokciach. Paznokcie wypełnia się co trzy, cztery tygodnie. Zimą paznokcie i włosy mogą rosnąć wolniej. Pracując na żelu, naturalna płytka powinna być odpowiednio przygotowana.

paznokci9

Matuje się ją kostką polerską, ale tak, by nie uszkodzić naturalnej płytki – możemy przedłużyć paznokcie, doklejając tipsy, które piłujemy do pożądanego efektu. Odpowiednio przygotowany tips pokrywamy żelem jednofazowym, następnie kolorowym. Można oczywiście wykonać akryl na tipsie. Najlepszą metodą przedłużania, która nie niszczy płytki, jest przedłużanie na odpowiedniej formie. Nakłada się np. żel czy akryl na naturalną płytkę oraz na szablon, który stanowi przedłużanie paznokcia, utwardza się go i mamy dłuższe paznokcie. Niektóre klientki, posiadające naturalne długie paznokcie, nakładają po prostu żel na swoją płytkę. W razie, gdy któryś paznokieć jest złamany, formy są świetną alternatywą. Do wszelkiego typu zdobień, doskonale nadaje się akryl, z którego można tworzyć np. wypukła kwiatki.Za pomocą kolorowego żelu, czy akrylu można cieniować paznokcie. Wszystko zależy od fantazji i umiejętności stylistki oraz upodobań klientek.

paznokci10

Wiele pań śledzi trendy w modzie na paznokcie żelowe – niektóre osoby wolą paznokcie ekstrawaganckie, odważne, przykuwające uwagę kształtem i kolorem, inne są zwolenniczkami eleganckich i skromnych wzorów. Wygląd i kolor paznokci również zależy od okazji, imprezy na jaką się udajemy, inne zrobimy sobie na ślub a jeszcze inne na Walentynki.

źródło: http://artnail.pl/oferta/pielegnacja-dloni