Pleśń jest grzybem, który rozprzestrzenia się w bardzo wilgotnych i słabo wentylowanych miejscach takich jak narożniki w domach, łazienki, szafki kuchenne, pod zlewem i w mokrych miejscach. Pleśń rozmnaża się dzięki zarodnikom i mają one tendencje do zaczepiania się o mokre miejsca i rzeczy. Najczęstsze to ubrania i dywany. Kiedy zarodnik zahaczy się o taką rzecz, pleśń zaczyna się formować.

ozonAby wykryć pleśń w domu musisz zwrócić uwagę na znaki i symptomy. Mogą być one różne. Poza samym zobaczeniem pleśni, może ona zostać wykryta przez zapach podobny do rozkładającego się materiału. Nieprzyjemny zapach, który produkuje, może być nie do zniesienia, kiedy pleśń się rozrośnie do znaczących rozmiarów i będzie nie eliminowana. Niebezpieczeństwo nie leży jednak w zapachu, lecz w tym, że produkuje alergiczne reakcje u ludzi. Pleśń produkuje alergeny, które mogą prowadzić to takich reakcji. Wystawienie na pleśń wpływa na układ oddychania. Osoby, które narażone są na kontakt z pleśnią, mogą odczuwać takie problemy jak astma, zapalenie oskrzeli i inne kłopoty z płucami. Aby pozbyć się pleśni ze swojego domu i życia swojej rodziny potrzebujesz najlepszego sposobu na jego usunięcie – Ozonu.

Podczas używania pleśni z domu, nie powinieneś polegać na zeskrobywaniu wszystkiego z podłóg, ścian, narożników, dywanów itp. ponieważ może to doprowadzić do podrażnienia oczy i skóry oraz alergii. Nie wspominając, że reakcje alergiczne mogą być gorsze, jeśli bezpośrednie wdychanie odoru pleśni zostanie umożliwione. Najbardziej skuteczną metodą w usuwaniu pleśni jest Ozon. Ozon, porównywalny siłą do fluoru, zdolny jest do usunięcia pleśni i jej zapachu. Jest to najlepszy sposób na jej usunięcie. Może on usunąć pleśń w domu poprzez proces utleniania i rozkładu. Używając generatora Ozonu, możesz zacząć proces utleniania przez włączenie go i ustawienia na “wysoki”. Raz włączony, proces się rozpocznie. Podczas niego, jeden z trzech atomów tlenu, które tworzą molekułę Ozonu, odczepia się i podczepia pod pleśń. Powstrzymuje to pleśń przed rozmnażaniem i detoksykuje ją. Następnie ją zabija, czyniąc Ozon najlepszym jej usuwaczem. W przeciwieństwie do fluoru i chloru, Ozon jest świetnym sposobem na usunięcie pleśni, ponieważ jest silny i nie wytwarza ostrego zapachu. Dla efektów Ozon musi być dobrze rozmieszczony.

Ozonowanie powietrza specjalnymi ozonatorami to najlepszy sposób na usunięcie pleśni, jest rozprzestrzeniany w powietrzu dzięki generatorom Ozonu. Jednostka musi być ustawiona na “wysokie” ustawienia, aby wystarczająca ilość Ozonu została wypuszczona do powietrza.