Współcześnie każdy z nas stara się dbać o własne zdrowie oraz wygląd. Nieustanny stres, którego codziennie doświadczamy w pracy czy szkole negatywnie oddziałuje na nasz stan fizyczny oraz psychiczny. Jednak nienaganny wygląd oraz pewność siebie to najbardziej pożądane cechy w świecie współczesnym. Wiele poświęca się zagadnieniom radzenia sobie ze stresem, technikom relaksacji oraz profilaktyce zdrowotnej.

 

Natomiast na przeciw temu, co możemy poprawić w naszym wyglądzie zewnętrznym przychodzi medycyna estetyczna i kosmetologia. Szeroki wachlarz zabiegów pielęgnacyjnych czy upiększających daje obecnie wiele możliwości. Tak więc, zależnie od problemów z jakimi się borykamy możemy wybrać odpowiednie, konkretnie dla nas metody. Osoby z nadwagą, otyłe lub pragnące pozbyć się tkanki tłuszczowej mają do wyboru wiele nowoczesnych sposobów, dzięki czemu zabiegi wyszczuplające cieszą się dużą popularnością wśród klientów salonów kosmetycznych i klinik medycyny estetycznej. Zaawansowany technologicznie sprzęt oraz coraz bardziej skuteczne kosmetyki dają zadowalające i przede wszystkim szybkie efekty. Dla osób chcących zniwelować tkankę tłuszczową szczególnie polecane są najnowsze zabiegi kriolipolizy.

 

Polega ona na miejscowym zamrażaniu komórek tłuszczowych, co doprowadza do ich rozpadu. Jest to niezwykle skuteczna metoda, ponieważ pozwala na nieinwazyjną redukcję tkanki tłuszczowej, bez uszkodzenia otaczających tkanek. Istnieją również nowoczesne metody eliminacji cellulitu, czyli szpecącej pomarańczowej skórki. Innym problemem, z którym borykają się obecnie kobiety jest nieustanne pozbywanie się owłosienia. Jest to dosyć uciążliwe, ponieważ wymaga systematyczności, co w czasach, w których króluje powiedzenie “czas to pieniądz” może być trudne. Na szczęście medycyna i kosmetologia również w tej kwestii starają się spełnić oczekiwania swoich klientek. Mamy zatem różne metody usuwania owłosienia, wśród których najbardziej atrakcyjna jest depilacja laserowa. Zabieg odbywa się za pomocą specjalnego lasera, którego światło wnika głęboko w skórę i niszczy cebulkę włosa z jej korzeniem. Jest to precyzyjniej mówiąc epilacja, ponieważ włoski są usuwane, a nie tylko skracane. Dzięki nowoczesnym laserom możemy zapomnieć o niechcianym owłosieniu oraz wykluczyć niepożądane podrażnienia skóry, które występują przy standardowej depilacji. Jest to niezwykle korzystne dla osób z alergiami oraz wrażliwą skórą.

Niejednokrotnie kosmetyki do depilacji, takie jak: kremy, pianki wywołują świąd czy pieczenie, a skóra zamiast lepiej wygląda po prostu gorzej. Jakie zatem są sposoby radzenia sobie z największym problemem kosmetologicznym jakim jest starzenie się skóry? W tej kwestii znowu dokonano wielu odkryć i w chwili obecnej możemy odmłodzić naszą skórę nawet o kilkanaście lat. Zabiegi pielęgnacyjne, odpowiednie kosmetyki oraz zabiegi medycyny estetycznej razem dają zadowalające efekty. Jednak w dalszym ciągu w tej dziedzinie króluje zabieg polegający na wstrzykiwaniu toksyny botulinowej. Jest to potocznie mówiąc botox. Dzięki niemu problem zmarszczek został niemalże wyeliminowany.

źródło: http://dermique.pl/pl/nasza-oferta/medycyna-estetyczna/botox/