Wielu ludzi zwraca uwagę na fakt jaka moda aktualnie panuje. Nie ma tutaj znaczenia zasięg wspomnianej wcześniej mody. Chodzi o to żeby w pewnej dziedzinie podążać za pewnymi trendami, które są aktualne we wskazanym czasie.
Moda ma również ogromny wpływ na budownictwo. Młode osoby preferują budownictwo nowoczesne, które wchodzi dopiero na rynek. Wnętrza które wybierają mają niecodzienne kształty i wykończenia. Często podejmują się też remontów takich pomieszczeń aby nadać im inny i ciekawszy kształt oraz wygląd. Z kolei dla starszych ludzi ważne są wspomnienia. Są ważnym elementem ich życia i kierują się tym co przeżyli. Wyobrażają sobie swojego ukochanego psa, kiedy mieszkał z nimi. Wydaje się banalne, ale gdy zagości na ścianie w sypialni jego słodki pyszczek świat staje się lepszym i dlatego też wiele osób żyje wspomnieniami.
Z drugiej strony powszechnie wiadomo remonty nie są tanie i trzeba przygotować na nie solidne zaplecze finansowe. Udziwnienia pochłaniają większe pieniądze niż zwykłe malowanie ścian na przykład. Klienci nie powinni też odkładać małych napraw, bowiem każdy dzień stracony może powodować nowe usterki, a tym samym zakres naprawy będzie dużo większy. Warto więc zaplanować wszelkie remonty z głową.