Mazury to przepiękny region, jeziorna perła w całym kraju. Piękne widoki, czystsze niż na nizinach powietrze, liczne atrakcje turystyczne. Miejsce idealne do relaksu, który można wzbogacić o zabiegi SPA. Zagadka na dziś – które hotele SPA w tym regionie przygotowały najlepszą ofertę dla spragnionych zarówno rekreacyjnych jak i relaksacyjnych wrażeń turystów?

Jednym z takich obiektów jest Zalesie Mazury. Jego położenie pozwala na rozkoszowanie się ciszą i spokojem podczas wypoczynku nad jeziorem. Ich Spa oferuje zabiegi, które pozwolą oderwać się od codziennych obowiązków, zregenerować siły witalne i uzyskać wewnętrzną harmonię. W tym zakresie dostępne są: basen, łaźnia ziołowo-parowa, caldarium, sauna fińska, wanny jacuzzi, sauna infrared (na podczerwień), a dodatkowo piaszczysta plaża relaksacyjna.

Kolejny hotel SPA na Mazurach to Hotel Mercure Mrągowo Resort & Spa. W jego zabiegowej ofercie znajdziemy masaże, pielęgnację twarzy, kosmetykę twarzy i oczu, zabiegi na ciało i peelingi.  Do dyspozycji gości zostały udostępnione basen, sauna fińska, siłownia, centrum fitness i jacuzzi. Kompleksowy zakres usług tego hotelu ma zapewnić właściwą pielęgnację dostosowaną do indywidualnych potrzeb i oczekiwań gości.

Następnie warto wymienić Hotel Krasicki. W 2013 roku uzyskał on pierwsze miejsce w konkursie na najlepsze holistyczne SPA w Polsce. W ich ofercie znajdziemy bardzo luksusowe zabiegi. Należą do nich m.in. aksamitny masaż twarzy z ceramidami, cukrowy peeling całego ciała z sosnowym aromatem, aromaterapeutyczny masaż pleców i stóp ciepłymi kamieniami oraz waniliowo – truskawkowy rytuał dłoni.

Innym wartym uwagi hotelem ze SPA, zlokalizowanym nad jeziorem Bełdany, jest Mazurski Raj. Hotel ten posiada jedną z ciekawszych ofert usług SPA na Mazurach, więcej na jej temat dowiemy się na www.mazurskiraj.pl/spa. Mazurski Raj wyróżniają przede wszystkim wspaniale relaksujące zabiegi, o orientalnym nazewnictwie, jak chociażby Udvarhana Zew Indii czy Ratnaabhyanga, a także bogata oferta masaży. Pobyt w tym hotelu jest gwarancją naładowania baterii i poprawę samopoczucia.

Ostatnim z wymienianych hoteli SPA będzie Warmia Park. Do przyjazdu na niezapomniany relaks kuszą nas obietnicą kompleksowej pielęgnacji ciała, poprawy samopoczucia oraz pogłębieniem harmonii z otoczeniem. To wszystko ma się dokonać dzięki wykorzystaniu naturalnych mocy leczniczych wody. W ofercie znajdziemy m.in. zabiegi hydroterapeutyczne, kąpiele i masaże, a także zajęcia ruchowe poprzez kontakt z naturą w jej najczystszej postaci.

Prawdziwe odprężenie oraz spokój umysłu są możliwe do osiągnięcia tylko wówczas, gdy ciało znajduje się w dobrej formie. Bardzo skutecznym sposobem, by do tego doprowadzić, jest oddanie się pełnemu relaksowi w jednym z świetnie przygotowanych hoteli SPA na Mazurach. Zapewni to niezapomniane przeżycia oraz nagromadzenie energii na dalsze działania.