Bardzo wielu ludzi sceptycznie odnosi się do zakupu produktów reklamowanych za pośrednictwem telewizji. Panuje opinia, że jest to naciąganie klienta i szukanie łatwowiernego kupca. Są to niesprawiedliwe opinie, które rozgłaszane są przez osoby mające związek ze sprzedażą stacjonarną.

Oczywiście, że produkty z tv nie ustępują jakością produktom zakupionym w tradycyjnym sklepie, co więcej dla przykładu na ekranie podczas prezentacji możemy zobaczyć jak działa na przykład maszynka do mielenia mięsa w praktyce, czego nie pokażą nam w sklepie. Możemy na własne oczy przekonać się, dlaczego warto zakupić właśnie ten produkt i jakie korzyści przyniesie nam jego posiadanie.

Produkty z tv możemy zobaczyć i porównać bez wychodzenia z domu, nawet nie jest nam niezbędny internet, który, zwłaszcza osoby starsze, nie są w stanie obsłużyć. Właśnie do osób w podeszłym wieku, dla których zwykłe wyście z mieszkania jest dużym wysiłkiem i ryzykiem przeznaczona jest oferta sklepu telewizyjnego. Różne okazje cenowe przyciągają uwagę a brak konieczności wychodzenia z domu i długiego spaceru do sklepu by porównać różne produkty, znacznie uatrakcyjnia tą ofertę.

Zakupiona w sklepie telewizyjnym (http://www.tvokazje.pl/kuchnia/108-maszynka-do-mielenia-miesa-108.html) maszynka do mielenia mięsa będzie to mięso mielić tak samo, jak podobna maszynka zakupiona w sklepie do którego musimy iść, stać w kolejce i nie mamy możliwości sprawdzenia działania tejże maszynki w praktyce. W telewizji mamy wszystko pokazane od złożenia i podłączenia maszynki, poprzez proces korzystania z niej w praktyce, czyli pokaz mielenia mięsa, aż do mycia i czyszczenia poszczególnych części.

Różne okazje cenowe sprawiają, że kupowane produkty z tv, takie jak wspomniana wcześniej maszynka do mielenia mięsa są bardzo atrakcyjne nawet dla osób mniej zamożnych, o małych dochodach. Zresztą to oni głównie polują na okazje cenowe, które pozwalają im zaoszczędzić parę groszy przy zakupie produktów niezbędnych w każdym gospodarstwie domowym. To właśnie tacy ludzie są głównymi klientami sklepów oferujących produkty z tv, to oni najczęściej kupują takie produkty jak maszynka do mielenia mięsa, i to dla nich skierowane są okazje cenowe. Ponadto podczas zakupów w sklepie telewizyjnym istnieje możliwość rozłożenia płatności na raty, co może być bardzo atrakcyjną opcją dla gorzej sytuowanych klientów, jakimi są w Polsce przeciętni renciści i emeryci.

 

Dla nich zakup na raty w tradycyjnym sklepie wiąże się często z dopełnianiem całej masy formalności, dostarczaniem dużej ilości przeróżnych zaświadczeń i podpisywaniem niezliczonych dodatkowych usług, takich jak ubezpieczenie kredytu, opłaty za przyjęcie wniosku i wiele innych. W sklepie telewizyjnym po prostu płatność rozkładana jest na raty i naliczany jest naprawdę niewielki procent, dzięki czemu taki zakup na raty dla przeciętnego emeryta, czy rencisty staje się możliwy i łatwy w uzyskaniu. Dodatkowo częste okazje cenowe sprawiają, że produkty z tv cieszą się taką popularnością wśród klientów dokonujących zakupów za pośrednictwem telewizji i telefonu.