Depozyty terminowe przede wszystkim charakteryzuje zysk bez ryzyka i jest to czynnik często decydujący o wyborze lokaty, jako formę oszczędnościową. Oprocentowanie już od dawna nie pozwala generować przyzwoitych profitów, jednak bezpieczeństwo wpłacanych środków nawet na niewielki procent nadal przyciąga bardzo dużą grupę deponentów. Produkty depozytowe zawsze były też bardzo przystępne i łatwe do założenia, co również świadczy na ich korzyść. Teraz w dobie internetu skorzystanie z tego typu oferty jest jeszcze prostsze, a przy tym tak samo bezpieczne jak w formie tradycyjnej.

Umowa bez wychodzenia z domu

Poszukiwanie produktu oszczędnościowego, który spełni nasze oczekiwania powinniśmy zacząć od dokładnej analizy rynku. Wnikliwe porównanie lokat z pewnością pomoże nam wybrać oferty najlepsze, a kiedy zdecydujemy się na zawarcie konkretnej umowy, pozostaje już tylko skontaktować się z bankiem i podpisać stosowne dokumenty. Teraz można to zrobić bez wychodzenia z domu i wszelkie formalności załatwić przez internet. Otwiera to dla klientów szereg nowych możliwości, gdyż nie trzeba już fatygować się do oddziału banku i czekać w długich kolejkach, a wszystko da się wykonać za pomocą komputera, tabletu, czy nawet telefonu komórkowego. Wystarczy wypełnić odpowiedni wiosek na stronie internetowej banku, podpisać umowę, która zostanie dostarczona przez kuriera i po otrzymaniu potwierdzenia z instytucji finansowej można bez przeszkód dokonać depozytu na podane konto i rozpocząć lokowanie oszczędności na ustalony procent. Nie ma konieczności zakładania lokaty w tym samym banku, w którym posiadamy konto. Można bez przeszkód zdecydować się na ofertę innej placówki jeżeli uznamy, że jest ona dla nas bardziej atrakcyjna. Więcej o lokatach internetowych dowiesz się klikając tutaj.

Oprocentowanie i bezpieczeństwo środków

Najlepsze lokaty internetowe są tak samo bezpieczne jak te zakładane w oddziale banku. Wszystkie informacje przekazywane między bankiem, a klientem drogą elektroniczną są zabezpieczane i szyfrowane, dlatego nie ma obaw o to, że prywatne informacje dostaną się w niepowołane ręce. To samo tyczy się bezpieczeństwa zdeponowanych środków, które chronione są w taki sam sposób jak inne depozyty terminowe. Nie należy także mieć obaw o dodatkowe ukryte koszty związane z obsługą przez internet, gdyż takowe nie istnieją. Co więcej, klienci korzystający z elektronicznej formy zawierania umowy i prowadzenia depozytu często liczyć mogą na różnego rodzaju promocje i korzystniejsze oprocentowanie.