Zbliża się jeden z najbardziej emocjonujących wtorków w tej edycji Ligi Mistrzów. Drużyna z Anfield Road podejmuje u siebie Napoli i wcale nie jest bez szans w tej konfrontacji. Wszyscy zadają sobie pytanie – czy Liverpool pokona Napoli i wyjdzie z grupy Ligi Mistrzów?

Liverpool jest w tym sezonie u siebie bardzo mocny, a twierdza Anfield Road jeszcze nie została pokonana, jak możemy wyczytać na serwisie https://baseball-statistics.com. Od początku tego sezonu Jurgen Klopp postawił na zbudowanie szczelnej defensywy. To pozyskanego zimą Virgilla Van Dijka dołączył bramkarz Alisson Becker. Czołowy golkiper Serie A w rozgrywkach 2017/2018 miał za zadanie sprawić, że Liverpool będzie tracił o wiele mniej bramek, niż miało to miejsce w poprzednim sezonie. Zadanie postawione Brazylijczykowi oraz jego partnerom z defensywy póki co jest realizowane perfekcyjnie, zwłaszcza jeśli chodzi o rozgrywki ligowe.

Tam też bowiem Liverpool stracił tylko 6 goli od początku sezonu, co jest najlepszym wynikiem od lat. Nieco gorzej jest jednak w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Podopieczni Kloppa najpierw przegrali w pierwszym meczu z Napoli 0:1, a później też z Crveną Zvezdą na wyjeździe 0:2, a także z PSG 1:2. Te porażki sprawiły, że teraz The Reds muszą wygrać z Napoli w stosunku 1:0, bądź więcej niż dwoma bramkami.

Nie będzie to zadanie łatwe, bo na Anfield Road przyjeżdża we wtorek drużyna włoska. Żadnemu kibicowi piłki nożnej nie trzeba tłumaczyć, jak świetnie radzą sobie włoskie ekipy w defensywie. Włoch niejednokrotnie też podkreślał, że najważniejsze znaczenie zawsze ma dla niego Champions League i zrobi wszystko by zajść w tych rozgrywkach jak najdalej. Co prawda trener Napoli Carlo Ancelotti nigdy nie słynął z upodobania do catenaccio, ale zapewne jak na szkoleniowca z Włoch przystało, będzie potrafił właściwie ustawić swoją drużynę w obronie.

Już w pierwszym meczu z Liverpoolem popularny Carletto udowodnił, że nie boi się śmiałych rozwiązań taktycznych. Stawiając na formację 3-5-2 całkowicie wyeliminował z gry ofensywne trio Liverpoolu, co pomogło w odniesieniu skromnego, ale bardzo ważnego zwycięstwa w rozmiarze 1-0. Dziś Liverpool by awansować musi wygrać w takiej samej różnicy, lub strzelając o dwie bramki więcej od przeciwnika. Można jednak przypuszczać, że gole na Anfield padną. Mohammed Salah zdaje się powrócił do formy z zeszłego sezonu. Ofensywa Liverpoolu wspierana takimi piłkarzami jak Sadio Mane, czy będący w coraz lepszej dyspozycji Roberto Firmino może dziś dać popis swoich możliwości i nawet włoska obrona może okazać się za słaba.