Jeśli posiadasz ogród i bardzo lubisz być otoczona kwiatami oraz zapachami powinnaś posadzić je w swoim ogrodzie. Kwiaty o pięknym zapachu na przykład róże pnące warto jest posadzić na specjalnie przeznaczonych do tego płotkach lub na ścianach, płotach czy altanach. Będą one zapewniały przyjemny zapach. Kwiaty takie jak róże wielokwiatowe można z kolei posadzić w pobliżu okien lub w najniższym otoczeniu ławek, krzeseł i siedzisk, przy których w okresie letnim i wiosennym będziemy spędzać dużo czasu.

Jeśli posiadamy kompostownik to zasadzenie kwiatów w jego pobliżu będzie strzałem w dziesiątkę. Zapach kwiatów zatuszuje nieprzyjemne zapachy z kompostownika, a w dodatku ukryje jego nieprzyjemny wygląd. Jeśli nasz dom znajduje się w pobliżu drogi warto jest posadzić tam pachnące drzewa lub krzewy. Nie dość, że będą dawały piękny zapach to pomogą nam ograniczyć liczbę spalin i zanieczyszczeń płynących z drogi znajdującej się przy domu. Gęstsze okazy zaś pozwolą nam także bardzo skutecznie wyciszyć hałas płynący z otoczenia.

Jakie jeszcze gatunki kwiatów możemy wykorzystać?

Jedną z popularniejszych roślin wybieranych do ogrodu jest maciejka. Gatunek tego kwiatu wydziela bardzo intensywny ładny zapach. Odczuć to można szczególnie wieczorem. Wtedy kwiat wydziela zapach najbardziej intensywnie. Kwitnie od czerwca do września.

Oprócz maciejki, możemy także zasadzić groszek pachnący. Jego podstawowa forma ma zapach intensywniejszy niż gatunki ozdobne. Jeśli więc zależy nam przede wszystkim na zapachu to warto jest wybrać tą pierwszą formę. Groszek kwitnie od czerwca do sierpnia. Nadaje się do ozdoby ogrodzeń.

Fajnym rozwiązaniem jest również zasadzenie w ogrodzie tytoniu ozdobnego. Kwitnie on od czerwca aż do października. Najintensywniej pachnie w nocy. Kwiat przyciąga przepiękne motyle co jeszcze bardziej dodaje uroku naszemu ogrodowi.

Jeśli natomiast chodzi o byliny to możemy zasadzić hiacynty, które rosną od marca do maja. Posiadają ładny chociaż nieco duszący zapach. Nadają się także na parapety. Jednym z piękniejszych rozwiązań są lilie, które możemy sadzić w centralnym miejscu ogrodu. Są to jedne z najpiękniejszych kwiatów. Rosną latem, wydzielają piękny zapach.

Sadzonki kwiatów możemy dostać w sklepach lub online. Sadzonki róż z kolei dodatkowo znajdziemy w np. tej szkółce róż – hyzowie.com, która będzie najlepszym wyborem i gwarancją zdrowych i wysokogatunkowych kwiatów.