Każda forma działalności wymaga odpowiedniej reklamy. Chodzi o to żeby zachęcić ludzi do kupowania pewnych produktów lub w przypadku innej działalności do korzystania z pewnych usług. Budownictwo jest także taką dziedziną, która musi walczyć o swojego klienta.
Powszechnie obowiązujące zasady rynku występują także tutaj. Każdy usługodawca musi zawalczyć o klienta i przekazać mu produkt lepszy od konkurencji. Budownictwo zachęca zainteresowanych coraz to nowszymi ofertami. Deweloperzy, dla których budownictwo to główny środek przynoszący dochód dokładają do swoich ofert bardzo wiele nowości, chcąc tym samym przebić ofertę innych.
Są to np. remonty domów, które mogą zostać wykonane po upływie kilku lat, bezpłatne garaże lub pakiety ubezpieczeń. Klienci mogą więc wybierać pomiędzy wieloma ofertami. Także firmy prowadzące remonty mieszkań, które są dostępne na rynku wtórnym coraz częściej reklamują swoją działalność. Szczególnie jest to widoczne w dużych miastach, gdzie często można spotkać tablice reklamowe na których widnieją napisy wykonane grubą czcionką remonty. Warto przeanalizować każdą reklamę, zarówno pod kątem opłacalności jak i wiarygodności.