Istnieje wiele Ciekawych miejsc na świecie, które nadają się do wakacyjnego odpoczynku. Wszystko zależy od tego w jakie konkretnie miejsce chcielibyśmy się wybrać, jaki budżetem dysponujemy oraz jak daleko chcemy się oddalić od swojego miejsca zamieszkania. Jeżeli zamierzamy wybrać się do jednego z okolicznych Państw, warto wziąć pod uwagę Ukrainę oraz Węgry. Oba z tych Państw są oddalone o niewielką ilość kilometrów od Polskiej granicy. W obu Państwach znajdziemy wiele Ciekawych miejsc, których zwiedzanie pozwoli nam odpocząć oraz poznać ciekawe miejsca i historie w sąsiednich Państwach, niektóre związane z Polskimi rodakami.

Jeżeli mieszkasz na Podkarpaciu to pierwszym miejscem, które powinieneś zwiedzić jest Lwów na Ukrainie. To piękne miasto odwiedzane jest przez tysiące Polskich turystów, każdego roku. Na Ukrainie można zobaczyć wiele Ciekawych i historycznych miejsc. Z racji niewielkiej odległości od Podkarpacia, możemy udać się tam przy pomocy: autobusu, pociągu a nawet własnym samochodem. Jeżeli nie lubimy planować samodzielnie wypraw, możemy skorzystać z ofert jednego z biur podróży w Przemyślu, które od wielu lat organizują co tydzień wycieczki z Przemyśla do Lwowa.

Starówka Lwów

We Lwowie obowiązuje waluta Hrywny, aby wymienić walutę bez większych strat, powinniśmy z Polski zabrać EURO, a na miejscu wymienić je na Hrywny.

Przyjazd do Lwowa i zwiedzanie

Swoje pierwsze kroki we Lwowie powinniśmy skierować na rynek, do miejsca w którym wykupiliśmy nocleg, aby móc się zameldować oraz pozostawić swoje rzeczy. Będąc na rynku w pierwszej kolejności powinniśmy rozpocząć zwiedzanie od okolicznych miejsc / zabytków. Swój pobyt możemy rozpocząć od skosztowania regionalnych potraw w jednej z restauracji zlokalizowanych w rynkowych kamienicach.

Lwów to wiele miejsc, które obowiązkowo musisz zobaczyć. Poniżej kilka przykładowych miejsc:

Lwowska Opera: Miejsce znane na całym świecie. Opera we Lwowie to piękny gmach zarówno od zewnątrz jak i wewnątrz. Gmach ten jest pięknie oświetlony każdego dnia. Niestety po wnętrzu nie są organizowane wycieczki dla turystów, można je zwiedzić jedynie w przypadku wykupienia biletów na jeden z granych spektaklów.

Lwowska Opera

Lwowski Ratusz: Umiejscowiony we śródmieściu Lwowa, wybudowany został w latach 1827–1835.

Ratusz Lwów

Cerkwie: Lwów liczy liczne Cerkwie, które koniecznie powinniśmy zobaczyć: Sobór św. Jura, św. Ducha, św. Jerzego, św. Onufrego, św. Paraskewy, Wołoska Przemienienia Pańskiego, św. Mikołaja, św. Piotra i Pawła.

Chudo Train: Pociąg, którym możemy zrobić sobie wycieczkę dookoła całego miasta. Kursuje on co pół godziny. Bilety można wykupić w pociągu, w trakcie podróży usłyszymy Angielski komentarz na temat zwiedzanej okolicy. Cena wycieczki jest niska i warta swojej ceny.