W Polsce znajdziemy bardzo profesjonalne, które zajmują się odśnieżaniem. Jeśli trafimy na prawdziwych profesjonalistów to nie ma żadnego problemu żeby odśnieżali większe i mniejsze powierzchnie. Jakby nie patrzeć śnieg jest bardzo dokuczliwy, ale co gorsza jest niebezpieczny. Zakładając, że będzie zalegał na dachach to zaczyna się z tego robić poważny problem. Nie ma, co tego bagatelizować. Wzywamy firmę, która skutecznie usunie śnieg.

Profesjonalna firma sprzątająca: http://taniesprzatanie.eu/uslugi/warszawaodsniezanie

Jak wybierać firmę i na co zwracać uwagę?

– na doświadczenie,

– na metody stosowane do odśnieżania,

– na zabezpieczenia pracowników jak i osób znajdujących się na dole,

– na sprzęt używany do odśnieżania.

Wszystko ma znaczenie. Trzeba się zainteresować tym czy firma, która zajmuje się odśnieżaniem ma odpowiednie uprawnienia. Jeśli jest to odśnieżanie parkingów to jeszcze uprawnień nie trzeba mieć, ale jeśli jest to praca na wysokości to lepiej żeby firma miała odpowiednio przeszkolonych pracowników. Chodzenie po dachu jest bardzo niebezpieczne. Bez asekuracji jak u alpinistów lepiej tam nie wchodzić. Nigdy nie wiemy czy nie dojdzie do jakiś nieprzywdzianych wypadków, dlatego trzeba się bardzo, ale to bardzo skutecznie zabezpieczać. Tylko wtedy będziemy mogli spokojniej spać.

Wybieramy firmę

Zanim podpiszemy z kimkolwiek umowę trzeba sprawdzić czy się do tego zlecenia nadaje. Tylko wtedy będziemy bardziej pewni. Sprawdzajmy:

– certyfikaty,

– referencje,

– ubezpieczenie OC

Jeśli firma nie spełnia naszych oczekiwań to znajdziemy wiele innych, które na pewno mają dokładnie to, czego potrzebujemy. Wybierajmy te firmy, które są doświadczone. Jeśli mamy odśnieżanie parkingów albo dachów to potrzebna nam bardzo dobrze zorganizowana firma. Wpada do nas na kilka godzin, wykonuje pracę i mamy po kłopocie. Nie ma czasu żeby dwa dni robić to zlecenie, bo między czasie może znowu spaść śnieg.

Zabezpieczenie terenu

 

Zrzucanie śniegu z dachu jest bardzo niebezpieczne. Trzeba się zabezpieczyć linami, bo nigdy nie wiadomo czy się nie poleci razem ze śniegiem, co w przypadku dziesięciopiętrowego budynku nie byłoby najlepszym rozwiązaniem. Dodatkowo musi być bardzo dobrze oznaczony i zabezpieczony teren na dole. Ludzie często się kręcą i sami nie wiedzą, czego szukają. Ktoś powinien stać na dole i koordynować całą akcję. Wtedy na pewno nikomu nic się nie stanie. Śnieg zniknie z dachu, firma zarobi, właściciel będzie miał problem z głowy. Krótko mówiąc wszyscy będą bardzo zadowoleni.  Najważniejsze jest właśnie to zadowolenie wszystkich, bo wtedy oznacza to, że firma została dobrze wybrana.