Fantastyka, pojęcie naukowe, książkowe, powstało bardzo dawno temu i od zarania dziejów jest również dobrym sposobem na smutek. Dzięki fantastyce bowiem możemy zapomnieć o rzeczywistości oraz o troskach dnia dzisiejszego i choć na chwilę zatopić się w kolorowym i wymarzonym świecie wymyślonych postaci oraz czarów, gdzie główną rolę odgrywa nasza wyobraźnia i sposób spojrzenia na świat oczami fantastyki.

Dzięki wszystkim zjawiskom występującym w świecie fantastyki, moje życie jest zdecydowanie prostsze, inaczej bowiem patrzę na otaczająca nas rzeczywistość, staram się patrzyć przez różowe okulary. Nie zawsze taki punkt widzenia jest łatwy, jednak zawsze przekonuję siebie, ze jutrzejszy dzień przyniesie coś dobrego, a w chwilach smutku i załamania sięgam do mojej ulubionej powieści fantastycznej.

Uwierzcie, że to zawsze działa, od razu na mojej twarzy pojawia się choćby maleńki uśmiech, a mój dzień nawet najtrudniejszy, staje się ciut weselszy i szczęśliwszy. Oprócz tego, że fantastyka to moja pasja oraz doskonały sposób na pozbycie się smutku, należę również do klubu fantastyki pisanej w naszym mieście, gdzie w gronie przyjaciół i pasjonatów przyjemnie spędzam swój wolny czas pisząc i czytając różnorakie opowiadania fantasy. Moja fantastyka to mój drugi świat, gdzie jestem postacią niczym z bajki i prowadzę drugie szczęśliwsze i łatwiejsze życie.