Dziecko to ogromne wyzwanie nie tylko dla samych rodziców, ale i dla producentów sprzętów dziecięcych. Dla rodzica wyprawka dla noworodka jest czymś bardzo skomplikowanym w każdej literze tego wyrażenia. Zaczynamy oczywiście od wszelkiego rodzaju ubranek, grzechotek, małych zabawek ustawianych na dziecięcych półkach. Komplikacje pojawiają się wtedy, gdy musimy kupić sprzęty i meble używane przez nas na co dzień w spacerach i domu. Co będzie nam konieczne? O czym rodzic nie może zapomnieć szykując się do przyjęcia na świat malucha? O niektórych rzeczach nie możemy zapomnieć.


Pierwsza rzecz to pokoik dziecka.

Dopasowanie wszystkiego do potrzeb malucha oraz rodziców jest bardzo skomplikowanym zadaniem. Łóżko samo w sobie nie jest niczym trudnym do kupienia. Jednak cała sztuka polega w dobraniu dobrego dla kręgosłupa materaca. W dziecięcym pokoiku nie może zabraknąć przewijaka, komody mieszczącej wszystkie ubranka oraz akcesoria. Nie zapominajmy też o miejscu na zabawki.

Czas na spacer, czyli wybieramy odpowiedni wózek. Zadanie to wymaga wszystkiego i niczego. Jeśli to nie pierwsze dziecko, na pewno zdecydowanie łatwiej będzie podjąć takową decyzję.

Na co zwrócić uwagę wybierając wózek?

Model maclaren techno xlr to jeden z bardziej cenionych modeli. Dobry wózek jest bardzo skomplikowanym pojęciem. Co zatem powinien mieć dobry wózek? Nie zawsze będzie to 3w1, ale taki pozwoli nam zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Mamy tu gondolę, spacerówkę oraz fotelik. Jednak samo połączenie wszystkich trzech funkcji nie zawsze jest dobre.

Idealny wózek daje bardzo wiele możliwości. Zobaczmy zatem o czym nie możemy zapomnieć – regulowana wysokość w gondoli (nachylenie dna) oraz wysokość w rączce. Dzięki temu rodzic wysoki jak i niski wygodnie poprowadzi wózek przed sobą. Na tym nie kończy się jednak przygoda, bo gondola często bywa za mała już po 3 miesiącach. Dziecka które nie siedzi nie przenosimy do spacerówki. Kolejny punkt to duża gondola, która będzie użyteczna do czasu aż dziecko nie zacznie samodzielnie siedzieć.

Spacerówka… Niezależnie od tego czy jest to peg perego, czy inny model, musimy wiedzieć że możliwości w regulacjach są jak największą zaletą. Mamy zatem rozkładane na płasko plecy, regulację wysokości rączki, regulowany podnóżek. Bezpieczeństwo to pięciopunktowe pasy, barierka z możliwością odczepienia, daszek pozwalający na osłonę przed wiatrem, deszczem i słońcem. Czy to koniec? Absolutnie nie.

Wózek jest też dla rodzica.

Miejsce na klucze, kubek to fajny gadżet, podobnie jak pojemna torba z przewijakiem i przegrodami. Nie zapominajmy również koszu pod wózkiem! Pojemność to sprawa pierwszorzędna. Wózek wbrew pozorom nie jest skomplikowany, ale jego funkcjonowanie musi być na medal. Odpowiednie hamulce, siedziska, koła, amortyzatory, dopasowana wielkość kół. Szczegóły mają wielkie znaczenie, a ich niedopasowanie to męczarnia przez dwa lata. Wózki warto testować, sprawdzać, zrobić rundę po sklepie. Wtedy będziemy pewni, że to na pewno ten idealny.

Więcej na http://www.entliczek.pl/peg-perego-prima-pappa.html