Każdy z nas szukając swojego gniazdka zwraca uwagę na wiele aspektów. Kiedy mamy rodzinę szukamy większego mieszkania, które da każdemu z domowników poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Kiedy chcemy wynająć mieszkanie samemu, często szukamy pośród mieszkań o najniższych cenach i o dobrym standardzie. Liczy się oczywiście przestrzeń, czyli ilość pokoi jakie mamy do dyspozycji. Zastanawiamy się czy kawalerka, a może mieszkanie dwupokojowe… Ta druga opcja wydaje się droższa, prawda? Jak jest jednak naprawdę?

Rynek mieszkaniowy w Polsce ma przewagę mieszkań dwupokojowych, tak samo w małych miastach jak i dużych. Kawalerki to najmniejsza grupa mieszcząca się wśród ofert. Decydują się na nie osoby, które chcą płacić niską kwotę najmu. Czasami jednak warto przyjrzeć się dłużej ofertom jakie daje nam rynek. Bardzo często w trochę wyższej cenie, lub równej tej jaką płacimy za kawalerkę, możemy znaleźć coś większego o wyższym standardzie z dodatkowym pokojem.

Nieruchomosci z przemysla

Wiele nieruchomości w Przemyślu to właśnie mieszkania dwupokojowe. Cieszą się dużą popularnością. Dlaczego? Lokal dwupokojowy z aneksem kuchennym często będzie dużo atrakcyjniejszy od kawalerki. Można oddzielić strefy w mieszkaniu. Kiedy odwiedzą nas goście nie będziemy mieli problemu. Możemy im spokojnie oferować nocleg, a dodatkowym plusem jest to, że gdy ktoś niespodziewanie nas odwiedzi uda nam się ukryć panujący chwilowo bałagan. Kawalerka to dobre rozwiązanie dla kogoś, kto planuje wynajem na okres kilku miesięcy.

wlasne mieszkanie

Ceny kawalerek i mieszkań dwupokojowych nie różnią się od siebie tak bardzo. To kwestia paru do parunastu złotych. Warto więc rozpatrzyć wszystkie za i przeciw. Powierzchnia lokali również jest różna. Różnice w cenach będą zawsze. Wszystko zależy od tego w jakim mieście szukamy lokum. Analizy wykazały że najmniejsze różnice występują pomiędzy lokalami w Krakowie, około 200 zł miesięcznie. Nie jest to więc jakaś wygórowana kwota.

nieruchomości przemyśl
To czy wybierzemy kawalerkę czy pokój dwuosobowy zależy wyłącznie od naszych upodobań. Czynniki takie jak cena, lokalizacja czy nasze preferencje na przyszłość także się liczą. Rynek pokazuje jednak małą różnice cenową, a badania potencjalnych klientów w tym przypadku, pokazują, że chętniej zakupiliby bądź też wynajęli mieszkanie dwupokojowe. Jest na pewno wygodniejsze i komfortowe, daje więcej możliwości. Różnice co do cen nie są niskie, dlatego też warto udać się po poradę do dewelopera, dokładnie przejrzeć ogłoszenia i dopiero wtedy podjąć decyzję.