Międzynarodową wyprowadzkę możemy oczywiście zorganizować dosłownie przez cały rok. Niekiedy termin tego wydarzenia wymusza na nas niejako sytuacja życiowa, ale jednak w większości przypadków to my podejmujemy ostateczną decyzję o tym kiedy się wyprowadzimy. Myśląc o organizacji takiej wyprowadzki w okresie zimowym warto poważnie zastanowić się nad tym czy temu podołamy i czy to w ogóle ma sens. Jakie są wady i zalety wyprowadzki zimą?

Można liczyć na niższe ceny

W przypadku wyprowadzek międzynarodowych firmy, które świadczą takie usługi, w okresie zimowym mają często mniejsze obłożenie pracą. Oznacza to, że istnieje duża szansa na to iż uda nam się wynegocjować trochę niższą cenę. Realna obniżka za wyprowadzkę międzynarodową będzie oczywiście zależnie od tego jak daleko się wyprowadzamy oraz oczywiście od indywidualnego podejścia firmy.

Pakowanie jest o wiele cięższe przez krótkie dni

Bardzo dużą wadą wyprowadzki na taką skalę zimą jest niestety to, ze w okresie tym dni są naprawdę krótkie. Teoretycznie każdy w domu ma światło, z którego korzysta na co dzień i specjalnie mu to nie przeszkadza. Szybko jednak przekonamy się, że pakowanie przy sztucznym świetle po kilku dniach stanie się męką fizyczną oraz psychiczną. Do tego należy dodać fakt, że często w naszych domach zimą jest po prostu duszno, co tylko utrudnia nam pracowanie.

Problem z wystawianiem przed dom

Zazwyczaj podczas przeprowadzki całego swojego domu część rzeczy wystawiamy przed dom, aby ułatwić sobie pakowanie i bardziej je usystematyzować. Zimą niestety będzie to bardzo utrudnione. Śnieg, lód, często opady i do tego niska temperatura sprawiają, że raczej nie damy rady nic wystawić z domu. W efekcie w środku będzie ogromny bałagan, który bardzo utrudni odpowiednie przygotowanie się do wyprowadzki.

Zima raczej nie jest więc niestety dobrym terminem na realizację wyprowadzki międzynarodowej. Jeśli tylko mamy taką możliwość to warto przesunąć jej termin na bardzo wczesną wiosnę. W okresie zimowym łatwo będzie zorganizować tylko wyprowadzkę lokalną.

Poznaj http://miedzynarodoweprzeprowadzki.pl/