To z pozoru bardzo proste pytanie wymaga rozwinięcia tematu i wgłębienia się we wszelkie tajniki tapetowania. Aby dokładnie dowiedzieć się jak należy wykonywać tapetowanie, powinniśmy zapoznać się z podstawowymi regułami i zasadami.

Tapetowanie to oczywiście wykańczanie wnętrz w inny sposób niż malowanie czy glazurnictwo. Położenie na ścianach tapet daje nam zupełnie inny efekt wizualny i zdobniczy, jak również daje możliwość mycia powierzchni tapetowych ścierką z wodą. Dlatego tapetowanie wykonuje się najczęściej w kuchni, na korytarzu, czy w pokoju dziecięcym, czyli wszędzie tam gdzie brud osiada się najszybciej. Salon czy sypialnie zazwyczaj wykańcza się poprzez malowanie ścian, choć wszystko zależy od gustu i preferencji mieszkańców danego domu. Wykańczanie wnętrz poprzez tapetowanie daje nam podwójny efekt, z jednej bowiem strony mamy na ścianie doskonały i ulubiony wzór, z drugiej mamy możliwość zmywania tych ścian z brudu i tłuszczu, bez konieczności odmalowywania ich.

Firmy remontowe, które na co dzień zajmują się wykańczaniem wnętrz, wykonują również tapetowanie, choć jest to czynność, którą możemy z powodzeniem wykonać samemu. Wystarczy trochę cierpliwości i wprawy, a wykańczanie wnętrz poprzez tapetowanie stanie się naszym kolejnym fachem remontowym.