Czym jest leczenie metodą biorezonansu?

Terapia biorezonansowa została stworzona w Niemczech w 70- tych latach zeszłego wieku. Właśnie wtedy opracowaną unikalną aparaturę, dzięki której można było przeprowadzić taką terapię. Do tej pory nie jest znane dokładne działanie tej aparatury, jednak wiadome jest, iż działa ona za pomocą teorii fizyki i akupunktury. Aparat do biorezonansu wychwytuje w ludzkim ciele nieprawidłowe drgania komórek, które najprawdopodobniej są przyczyną wielu chorób i wszelkich dolegliwości z nimi związanych. W trakcie badania pacjent musi trzymać w jednej dłoni elektrodę, która jest połączona z aparatem. W trakcie terapii osoba prowadząca biorezonans wykorzystuje wiele różnych częstotliwości drgań, terapeuta dzięki nim może zdiagnozować przyczynę problemów ze zdrowiem i zacząć proces leczenia pacjenta.

Jakie choroby można leczyć przez metodę biorezonansu?

W wielu gabinetach biorezonans wykorzystuje się w celu wykonania testów alergicznych i odczulanie. W tym celu w trakcie diagnostyki korzysta się z bardzo popularnych alergenów. Biorezonans stosuje się również podczas leczenia bólu, który dotyczy układu ruchu (przeważnie są to bóle kręgosłupa, stawów, mięśni). Sporą popularnością cieszą się również testy obciążeniowe, które mogą stwierdzić obecność w organizmie między innymi grzybów, pasożytów, toksyn i wirusów. Po otrzymaniu wyników terapeuta może wdrążyć proces leczenia, który polega na oczyszczeniu organizmu i usuwają wiele chorób, które są powodem podanych obciążeń. Terapię przy zastosowaniu biorezonansu stosuje się również osób odchudzających się czy mających jakieś nałogi.

Czy metoda biorezonansu jest efektywna?

Jak do tej pory skuteczność metody biorezonansowej nie została oficjalnie potwierdzona przez środowiska naukowe. Nie stwierdzona czy taka metoda jest efektywna w lecznictwie i diagnostyce. Jednakże opinie pacjentów są zupełnie inne, szczególnie jeśli chodzi o diagnozę i leczenie wszelkich alergii. Niektórzy z pacjentów uważają, iż nie odczuli oni podczas sesji żadnych pozytywnych efektów i zmarnowali jedynie swoje pieniądze. Jednak gabinety, w jakich wykonywany jest biorezonans, twierdzą, iż nie u wszystkich pacjentów mogą być widoczne efekty, zależą one indywidualnie od pacjenta. Taka terapia zaliczana jest do medycyny niekonwencjonalnej, dlatego lepiej z nią uważać. Dużą jej zaletą jest bezbolesność kuracji i brak wpływu na inne rodzaje leczenia schorzeń. Właśnie dlatego można z niej bez obaw skorzystać, aby jak najszybciej wrócić do zdrowia.

Warto więc sprawdzić na własnej skórze działanie biorezonansu, w Łodzi możesz sprawdzić jak działa w gabinecie Bioanna oto strona gdzie możesz spojrzeć bioanna.com.pl