Jeżeli zastanawiacie się nad miejscem spędzenia wakacji to może warto rozważyć wycieczkę do Budapesztu? Budapeszt to stolica Węgier, nie bez powodu uznana za jedną z najpiękniejszych stolic w Europie. Wycieczki do Budapesztu są naprawdę magiczne. Leży nad rzeką Dunaj, która dzieli miasto na dwie części. Nie brakuje w tym mieście polskich akcentów. Stoi tam na przykład pomnik Józefa Bema i choć był Polakiem całym swoim sercem był z Węgrami.

Warto w tym mieście wstąpić do słynnej cukierni Gerbeaud, która mieści się obok Placu Bohaterów.

Gerbeaud

Zdjęcie Gerbeaud pobrane z wikipedia.org

Lipótváros to centrum rozrywki miasta, które tętni życiem nocą i dniem. Budapeszt słynie z doskonale rozwiniętej komunikacji miejskiej, druga linia metra na świecie powstała właśnie tutaj!

Linie metra po Budapeszcie

Linie metra po Budapeszcie

W stolicy Węgier zobaczymy mnóstwo pomników lwów, są o różnej wielkości i w różnych stylach. Budapeszt ma swoje miasto podziemne, gdzie znajduje się na przykład jezioro rozciągające się na 86 metrów. Ciekawostki, ciekawostkami, ale przeglądnijmy teraz atrakcje z jakich możemy skorzystać. Park Pomników, Pałac Cudów, Ogród Zoologiczny, Oceanarium-Tropicarium to raj dla dzieci i dorosłych.

W poszukiwaniu odpoczynku udaj się na Wyspę Małgorzaty lub skorzystaj z tego co dała natura, Budapeszt to miasto podziemnych źródeł i term.

Wyspy Malgorzaty

Wyspy Małgorzaty

Odwiedzając stolicę Węgier warto zaopatrzyć się w specjalną kartę turystyczną, dzięki której uzyskamy wiele zniżek. Zamek Królewski w Budapeszcie to jeden z najbardziej reprezentatywnych obiektów tego miasta. Jego historia zaczęła się w średniowieczu. Podczas II wojny światowej zamek jak i całe miasto zostały zniszczone. Po wojnie zaczęto go odnawiać, jednak jego dzisiejszy wygląd o wiele różni się od oryginału. Wewnątrz znajdziemy liczne muzea.

Wyruszyć na wycieczkę możemy na wiele różnych sposobów: samolotem, własnym samochodem czy autokarem. Na wycieczkę możemy również zabrać się z biurem podróży, jeżeli nie czujemy się dość pewnie lub chcemy aby naszej wycieczce towarzyszył profesjonalny przewodnik to zakup wycieczki będzie dla nas idealny. Będąc w obcym kraju warto wyposażyć się w aplikację podróżnika, która pozwoli nam dzielić się zdjęciami z danego miejsca z innymi podróżnikami, bądź znaleźć dobrą restauracji w naszym pobliżu, czy też nocleg.

wycieczka do budapesztu z Katowic

Wycieczki tego typu organizowane są z wielu Polskich miast tj. Warszawa, Przemyśl, Katowice czy Kraków.