Remonty to podstawa konserwacji domów i mieszkań, które można nabyć na rynku wtórnym. Niekiedy jednak także nowe budownictwo wymaga takich działań. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, kiedy do budowy zostaną użyte wadliwe elementy konstrukcji.
Są to jednak sporadyczne przypadki, kiedy wykonawcą jest niesolidny przedsiębiorca lub mówiąc wprost oszust. Samo wykonanie remontu nie jest skomplikowane, oczywiście jeśli znajdzie się odpowiedniego fachowca i materiały, które będą trwałe i korzystne finansowo. Jeśli nasz budżet domowy pozwala na wynajęcie renomowanej ekipy, nie będziemy problemu z wykonaniem remontu, jednak gdy chcemy zrobić to tanio i szybko, niestety nic z tego nie wyjdzie.
Każdy wykonawca musi udzielić klientowi gwarancji, która zadziała jeśli w pewnym momencie remonty okażą się jednak koniecznie. Żaden sprzedawca mieszkania lub domu nie może zataić usterek technicznych, bowiem zdaje sobie sprawę, że może ponieść w związku z tym duże konsekwencje, które mogą się zakończyć wysokimi karami finansowymi.