Mówi się że alkohol łagodzi obyczaje, jest doskonałym lekarstwem na przeziębienie, alkohol służy jako trunek poczęstunkowy przy przyjęciach okolicznościowych, jest powodem zgody i niezgody wśród znajomych i przyjaciół. Mówi się że alkohol jest dobry na wszystko, że to doskonałe lekarstwo na ból i smutek oraz wspaniały napój rozweselający. Mówi się, ze nie mogłoby się odbyć wesele bez dobrej wódki, czy inne przyjęcie okolicznościowe bez dobrych alkoholi.

Każdy mecz oglądany w domu z przyjaciółmi odbywa się przy puszce z piwem, nawet grill z przyjaciółmi zakrapiany jest piwem. Czysty alkohol jest natomiast wyśmienitym lekarstwem na otwarte rany oraz do nasmarowania obolałych od przemęczenia oraz nadwyrężenia miejsc. Toteż przysłowie alkohol dobry na wszystko, często się sprawdza, jednak nie jest do końca prawdą. Po zatopionych smutkach w alkoholu przychodzi kolejny dzień, w którym nie jest wcale łatwiej, gdyż trzeba się zmierzyć z problemami.

Obolałe miejsce na ciele zostało uśmierzone tylko alkoholem, a w rezultacie wymaga dłuższego i specjalistycznego leczenia, a wesela suto zakrapiane alkoholem często kończą się potężnym kacem i niezbyt ciekawymi wspomnieniami. Dlatego alkohole to napoje potrzebne w życiu człowieka, jednak należy pamiętać, aby spożywać je z umiarem.