Organizacja różnego rodzaju eventów wymaga odpowiedniej oprawy i zatrudnienia do ich przeprowadzenia osób, które sprawią, że takie wydarzenie odniesie sukces. Oprócz personelu ściśle technicznego, który będzie odpowiadał za to by takie wydarzenie przebiegało zgodnie z planem i bez zbędnych zakłóceń, kluczową sprawą jest dobór hostess i modelek. Mogą one wpłynąć na ogólne wrażenie osób biorących udział w danym wydarzeniu. Hostess można oczywiście szukać na własną rękę, ale jeśli zależy nam na odpowiedniej jakości ich usług, warto jest skorzystać z profesjonalnej agencji hostess.

Agencja hostess, za odpowiednim wynagrodzeniem, wypożycza hostessy na eventy organizowane przez firmy i instytucje, a także osoby prywatne. Wzbogacone o hostessy konferencje, targi, wydarzenia sportowe i kulturalne, bankiety, koncerty, premiery filmów czy prezentacje produktów lub usług, przyciągają oko i są w stanie wpłynąć pozytywnie na ogólne wrażenie ich uczestników, co przekłada się na sukces ich organizatora.

Obecność hostess aktywizuje uczestników eventu sprawiając, że czują się oni wyróżnieni otrzymując na niego zaproszenie.

Hostessy wypożyczane z agencji hostess oprócz nienagannego wyglądu, wykształcenia oraz znajomości języków obcych, cechują się także punktualnością oraz łatwością nawiązywania kontaktów. Szczególnie ta ostatnia cecha jest niezwykle istotna, kiedy trzeba rozmawiać z potencjalnymi klientami, kontrahentami i innymi uczestnikami danego eventu. Hostessy przed zatrudnieniem w agencji przechodzą odpowiednią selekcję, dzięki czemu można zyskać pewność, że nie zawiodą one nie tylko w trakcie całego wydarzenia, ale także w trudnych i nietypowych sytuacjach, na które są przygotowywane w trakcie specjalistycznych szkoleń.

Praca personelu hostess wynajmowanych przez agencję, jest kontrolowana przez supervisorów, którzy obserwują ich pracę w terenie, tak by jakość usług przez nie oferowane była jak najwyższa.

Hostessy na targi i konferencje zostały przeszkolone z m.in.
– zasad savoir-vivre,
– marketingu i reklamy
– autoprezentacji

Agencja hostess posiada ich bazę w różnych miejscowościach, dzięki czemu nie ma problemu z tym by znaleźć hostessę, która będzie potrzebna do eventu organizowanego w konkretnej lokalizacji, w danym terminie. Korzystając z udostępnionych przez agencję hostess zdjęć i opisów dotyczących poszczególnych hostess, można trafić na osobę, która będzie w pełni spełniała oczekiwania jeśli chodzi o obsługę konkretnego wydarzenia lub grupy wydarzeń.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób korzystających z usług hostess, są one dobierane są przez agencję hostess zgodnie z preferencjami klienta, w kwestii wzrostu, koloru włosów czy cech szczególnych związanych z osobowością i posiadanymi umiejętnościami. Na specjalne życzenie istnieje oprócz tego możliwość przebrania hostess w uniformy dostarczone przez organizatora. Może to być przydatne w kwestii pozycjonowania marki danego produktu lub usług, a także przy organizowaniu różnego rodzaju eventów tematycznych.

źródło: http://promogirls.pl/