Strona główna Informacje Podatek bankowy – czy dzięki niemu wzrosły koszta prowadzenia rachunków bankowych

Podatek bankowy – czy dzięki niemu wzrosły koszta prowadzenia rachunków bankowych

3 min czytania
Możliwość komentowania Podatek bankowy – czy dzięki niemu wzrosły koszta prowadzenia rachunków bankowych została wyłączona
0
54
teoretycznie przez internet też da się dorobić

Już kilka tygodni po wprowadzeniu przez rząd Prawa i Sprawiedliwości podatku bankowego banki zaczęły intensywnie szukać nowych przychodów. Oczywiście rządzący zapewniali wszystkich klientów banków, że to właśnie banki poniosą wszelkie koszta takich reform, jednak, jak to zwykle w życiu bywa, ze strony rządu skończyło się tylko i wyłącznie na pustych obietnicach. Co prawda na wieść o podwyżkach cen praktycznie wszystkich istotnych pozycji usług bankowych zarządzający bankami zostali wezwani na komisję finansów w celu wyjaśnienia posłom co tak naprawdę wpłynęło na podwyżkę cen.

Oczywiście stwierdzili oni, że nie ma to nic wspólnego z wprowadzeniem podatku bankowego dzięki czemu rządzący mogli się z łatwością wytłumaczyć swoim wyborcom którzy oczywiście zostali z wyższymi kosztami bankowymi. Wielu klientów w walce z bankami czuje się po prostu bezbronna, gdyż rządzący zamietli sprawę już dawno pod dywan nie robiąc z tego powodu większego problemu a prawda jest niestety taka że wszelkie większe podwyżki bankowe są niestety efektem nieudolnej polityki gospodarczej rządu, a więc koniecznością koniecznością podwyżki podatków, aby przynajmniej częściowo móc zasypać dziurę budżetową, która urosła do takich rozmiarów tylko i wyłącznie dzięki niekontrolowanym wydatkom rządu Prawa i Sprawiedliwości a przede wszystkim wprowadzeniu dodatkowych wydatków na program pięćset plus.

Jak twierdzą liczni ekonomiści prawdziwy problem przyjdzie, jednak w kolejnych latach, gdyż po pierwsze rząd nie będzie miał dodatkowych nadprogramowych przychodów z koncesji na częstotliwości pod sieć internetową LTE a w dodatku będzie musiał wypłacać pieniądze z programu pięćset plus przez całe dwanaście miesięcy. Na pewno rządzący powinni sobie uświadomić raz na zawsze że wszelkie podatki, którymi obarczani są przedsiębiorcy są prędzej czy później przenoszone na klienta, a więc tak naprawdę obniżają standard życia Polaków.

Załaduj więcej artykułów związanych
Załaduj więcej Jeronimo
Załaduj więcej Informacje
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Sprawdź także

Skąd się wziął zakupoholizm?

Jedni ludzie tak po prostu kupują ubrania, kosmetyki i gadżety, kupują samochody, a dla in…