Strona główna Przemyślenia Leczenie kanałowe szansą na uratowanie zęba

Leczenie kanałowe szansą na uratowanie zęba

4 min czytania
Możliwość komentowania Leczenie kanałowe szansą na uratowanie zęba została wyłączona
0
123
leczenie kanałowe pod mikroskopem

Jeszcze jakiś czas temu jedynym środkiem zaradczym na chorego, bolącego zęba było jego usunięcie. Dziś, w czasach, kiedy stomatologia prężnie się rozwinęła i nadal rozwija a gabinety stomatologiczne wyposażone są w najnowsze, światowej klasy sprzęty, niejednokrotnie chory ząb da się uratować. Świadomość samych pacjentów również rośnie i z roku na rok przybywa osób, które zamiast usunięcia chorego zęba i wstawienia protezy wolą sięgnąć po nowoczesne leczenie kanałowe pod mikroskopem.

Zazwyczaj choroba zęba i ból nią wywołany spowodowane są powstaniem nieodwracalnych stanów zapalnych tkanek około-wierzchołkowych zęba lub miazgi. Wówczas często jedynym ratunkiem dla zęba pozostaje leczenie kanałowe, czyli endodoncja. Kiedyś na samą myśl o leczeniu kanałowym, pacjenci wprost uciekali z dentystycznego fotela. Na szczęście czasy się zmieniły, zabiegi są bardziej precyzyjne i niebolesne. Główny celem leczenia kanałowego jest dokładne zdezynfekowanie kanałów, a później ich szczelne wypełnienie. Często gabinety stomatologiczne stosują niezbędne odizolowanie leczonego zęba za pomocą koferdamu. Pozwala to na ograniczenie dostępu śliny do leczonego kanału, a także możliwe jest wówczas zastosowanie wyższych stężeń płynów dezynfekujących.

Wszyscy stomatolodzy podczas zabiegu jakim jest endodoncja starają się, aby był on przeprowadzony jak najbardziej precyzyjnie i skutecznie. Dlatego też coraz częściej przeprowadza się leczenie kanałowe pod mikroskopem (np. w gabinecie: stomatologia-impla.pl/leczenie-kanalowe/). Bardzo dokładny, specjalistyczny sprzęt pozwala z niezwykłą precyzją oczyścić kanał i dokładnie zamknąć perforacje. Dzięki użyciu mikroskopu można wykonywać zabiegi na zmianach, które nie są widoczne gołym okiem. Mikroskop staje się coraz częściej standardowym narzędziem wykorzystywanym w pracy stomatologa. Równie często stanowi podstawowe wyposażenie gabinetów wykonujących zabiegi endodoncji. Pozwala na zachowanie bardzo dużej dokładności w leczeniu. Z jego pomocą można wykonywać mało inwazyjne, mikrochirurgiczne zabiegi usunięcia korzeni zębów, dzięki czemu nie ma zbyt dużej ingerencji w kanał zębowy.

Ponadto przy użyciu mikroskopu stomatolog może dokładnie udrożnić nawet bardzo wąskie systemy kanałów korzeniowych. Trzeba zaznaczyć, że zabiegi leczenia kanałowego w obecnych czasach odbywają się bezboleśnie. Dentyści posiadają na tyle dobre i szybko działające znieczulenia, że wcale nie trzeba już obawiać się leczenia kanałowego. Szybko i bez bólu można pozbyć się uprzykrzającej nam życie dolegliwości.

Załaduj więcej artykułów związanych
Załaduj więcej alfred.p
 • Czy warto jeść grzyby?

  Grzyby chronią przed wysokim poziomem cholesterolu, rakiem piersi i rakiem prostaty, a tak…
 • Wzmacniamy cienie i wypadające włosy

  Cienkie włosy zapisane są w genach, ale bardzo często wypadanie cienkiego włosa spowodowan…
 • róże i nie tylko - niech ogród zakwitnie

  Kwiaty w ogrodzie

  Jeśli posiadasz ogród i bardzo lubisz być otoczona kwiatami oraz zapachami powinnaś posadz…
Załaduj więcej Przemyślenia
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Sprawdź także

Naprawa karoserii samochodowej

Mówi się, że o samochód mężczyzna dba bardziej niż o żonę. Powiedzenie to choć żartobliwe …